Postkarte: Herrn Kurt Loewenthal…- kartka pocztowa z życzeniami

Typ: DŻS Rok publikacji: 1928 Miejsce publikacji: Berlin Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Karta świąteczna
  • Druk okolicznościowy - 20 w.
Data dodania: 21.11.2012

Kartka z życzeniami urodzinowymi oraz świątecznymi i noworocznymi, wykonana na indywidualne zamówienie anonimowego nadawcy. Kartka wysłana z Wilmersdorf - dzielnicy Berlina w dniu 20.04.1928 roku. Adresatem życzeń był Kurt Loewenthal (Alfred, Heinrich i Kurt Loewenthalowie, byli wówczas właścicielami domu towarowego „Loewenthal”) zam. W:Elbing Ostpr., Inn. Mühlendamm (obecnie: Traugutta). Na zdjęciu karta pocztowa odnaleziona w zbiorach Biblioteki Elbląskiej z 1900 roku, [w:] „Zeitschrift des Deutschen und Österreichischen Alpenvereins” (czasopismo geograficzne o Alpach).