Populäre Geschichte und Beschreibung des Danziger Landkreises mit einem Anhange : culturhistorische, meteorologische und ...

Typ: Książka Rok publikacji: 1885 Miejsce publikacji: Danzig Autor:
  • Pawlowski, J. N.
Strony: 104 Sygnatura: IV.9 Gdańsk – druk 5 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Gdańsk,powiat ziemski - historia - 14-19 w.
  • Gdańsk - kronika - 13-19 w.
  • Żuławy Gdańskie - przewodnik - 19 w.
  • Mierzeja Wiślana - przewodnik - 19 w.
Data dodania: 24.05.2010

Popularna historia Gdańska i jego powiatu ziemskiego. W kolejnych rozdziałach opisane są trasy spacerów krajozmawczych po Żuławach Gdańskich i Mierzei Wiślanej. Zawiera dodatek - wzmianki o wybranych ważnych wydarzeniach kulturalnych i historycznych w mieście oraz o zjawiskach pogodowych w tym okresie. Inne dodatki - wykaz władz i urzędów powiatu pod koniec XIX w., wykaz miejscowości przynależących do gdańskiego powiatu ziemskiego. Druk współoprawny z innymi z serii Popularna historia Gdańska. ( W: Populäre Geschichte Danzig’s mit einem Anhange)