Poprzez Wiedzę i Technikę do Intensyfikacji Rolnictwa : konkurs - ulotka

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - rolnictwo - historia - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
  • Rolnictwo - konkursy - 20 w.
  • Wojewódzki Ośrodek Postępu Rolniczego w Starym Polu
Data dodania: 18.10.2012

Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Wojewódzki Ośrodek Postępu Rolniczego w Starym Polu, Zarząd Wojewódzki Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Elblągu, Zjednoczenie Przedsiębiorstw Państwowej Gospodarki Rolnej w Elblągu, Wojewódzki Związek Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych, Wojewódzki Związek Spółdzielni Rolniczych "Samopomoc Chłopska" oraz Wojewódzki Związek Kółek Rolniczych zorganizowały w roku 1978/79 konkurs - "Poprzez Wiedzę i Technikę do Intensyfikacji Rolnictwa". celem konkursu było przyspieszenie intensyfikacji produkcji rolnej poprzez rozwój czytelnictwa i śledzenie najnowszej myśli technicznej. Informacji o konkursie dostarczały lokalne biblioteki a współdziałające instytucje rolnicze dostarczyły nagrody pieniężne. W zbiorach Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej to nie jedyny dokument związany z działalnością uświadamiającą rolników z regionu elbląskiego.