Polska w XVII wieku czyli Jan III Sobieski i dwór jego. Tłomaczenie z niemieckiego rękopismu. T. 5.

Typ: Książka Rok publikacji: 1831 Miejsce publikacji: Warszawa Autor:
  • Bronikowski, A[leksander]
Strony: 243 Sygnatura: L-59493 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Bronikowski, Aleksander (1787-1834)
  • Polska - historia - 17 w.
  • Powieść historyczna
  • Literatura piękna
  • Powieść polska
  • Jan III Sobieski (1629-1696), król Polski
Data dodania: 14.09.2015

Powieść historyczna niemieckiego pisarza polskiego pochodzenia Aleksandra Bronikowskiego (1787-1834). Autor cyklu powieści historycznych z dziejów Polski, od czasów legendarnych po XVIII w. Biblioteka Elbląska posiada T. 5: Polska w XVII wieku. (Tłumaczenie z niem.: Polen im siebzehnten Jahrhunderte oder Johannes der Dritte, Sobieski und sein Hof.). Książka podzielona na rozdziały 1-7. Na końcu tekstu historyczne objaśnienia oraz lista 1-30: chorągwie królewskie (Zatorska, Oświęcimska, Halicka, Podolska, Krakowska etc.). Książka o wymiarach 16 x 11 cm, w szarej oprawie płóciennej, z barwionymi krawędziami.