Polonia sive nova regni Poloniae, in Aquila, ejusdem regni insigni, descriptio et chorographia, ad equites Polonos author

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1658 Miejsce publikacji: Coloniae Autor:
  • Gudicanus, Augustinus
Strony: 32, 22, 132, 66, 148, [4] s. Sygnatura: Pol.7.II.84/3a biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Polska - historia
  • Rozprawa naukowa
  • Chronografia
  • Historia powszechna
Data dodania: 29.10.2013

T. 3 a: Kronika autorstwa Augustyna Gudicanusa przedstawia wydarzenia historyczne w porządku chronologicznym (chronografia). Do tekstu dołączona mapa Polski z jej granicami, przedstawiona w kształcie orła, z koroną na głowie. Praca porównywana do historii powszechnej napisanej przez niderlandzkiego uczonego, matematyka i geografa - Andreasa Celiariusa (właśc. Keller). W tekście błędna paginacja. Oprawa druku - pergamin (niewielkie deformacje); okładzina - tektura. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej". Klocek introligatorski (druk współoprawny), sygn. Pol.7.II.84/3-Pol.7.II.84/3a.