Plantae officinales oder Sammlung offizineller Pflanzen mit Lithographirten Abbildungen…

Typ: Książka Rok publikacji: 1828 Miejsce publikacji: Düsseldorf Illustracje: 120 tabl. kolor Sygnatura: 99439 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Rośliny chronione
  • Rośliny lecznicze
  • Zielnik
  • Botanika - 19 w.
Data dodania: 30.11.2009

Friedrich Maximilian Weyhe rozpoczynał swoją karierę w ogrodzie botanicznym w Bonn, wykształcony architekt krajobrazu wniósł nowy angielski styl do ogrodów (zaplanował ich ponad 100) . Weyhe napisał również książki z dziedziny botaniki : serię o roślinach nasiennych i leczniczych, które zresztą kontynuował Theodor Friedrich Ludwig von Nees Esenbeck. Książka „Plantae Medicinales officinales…. wydana w latach 1828-1833, posiada 4 tomy (1 tom tekstu, 2 tomy atlasu i uzupełnienia). Wszystkie tomy uzupełnione przepięknymi kolorowymi litografiami ziół. Książka wydana w wydawnictwie Arnz und Comp. w Düsseldorfie. Duży format (2), grzbiet 48 cm.