Plantae Medicinales officinales oder Sammlung offizineller Pflanzen mit Lithographirten Abbildungen und Veschreibungen… Suppl.1

Typ: Książka Rok publikacji: 1833 Miejsce publikacji: Düsseldorf Illustracje: 120 tabl. kolor Sygnatura: 99439 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Zielnik
  • Botanika - systematyka
  • Rośliny chronione
  • Rośliny lecznicze
Data dodania: 30.11.2009

Zielnik autorstwa Friedrich'a Maximilian'a  Weyhe.  Rozpoczynał on swoją karierę w ogrodzie botanicznym w Bonn, wykształcony, architekt krajobrazu, który wniósł nowy angielski styl do ogrodów. Zaplanował ichponad 100 .Weyhe napisał również książki z dziedziny botaniki : serię o roślinach nasiennychi leczniczych, które zresztą kontynuował Theodor Friedrich Ludwig von Nees Esenbeck. Książka „Plantae Medicinales officinales…. Wydana w latach 1828-1833, 4 tomy( 1 tom tekstu, 2 tomy atlasu i uzupełnienia). Wszystkie tomy uzupełnioneprzepięknymi kolorowymi litografiami ziół. (Litografię wynalazł w 1796 Senefelder w Monachium, a niezależnie od niego, nieco później Francuz Fryderyk Dore). Książka wydana w wydawnictwie Arnz und Comp. w Düsseldorfie. Duży format (2), grzbiet 48 cm .