Plakietka Dla Interesantów Odwiedzających Archiwum Państwowe w Malborku - identyfikator

Typ: DŻS Rok publikacji: [2007] Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VIII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - urzędy - 21 w.
  • Elbląg - urzędy - 21 w.
  • Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku
  • Archiwum Państwowe w Malborku
  • Muzeum Zamkowe w Malborku
Data dodania: 12.04.2019

Jedną z ciekawostek, jaką znajdziemy w Bibliotece Elbląskiej w zbiorach Dokumentów Życia Społecznego jest przypinany na "krokodylka" plastykowy identyfikator dla interesantów odwiedzających Archiwum Państwowe w Malborku. Nazwa Archiwum Państwowe w Malborku funkcjonuje oficjalnie od 10 października 2017 roku. Wcześniej instytucja ta figurowała jako Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku (co widać na tej plakietce). Archiwum miało nazwę związaną z Elblągiem, po pierwsze po byłym województwie elbląskim, po drugie - gdyż wiele instytucji, urzędów i firm z naszego miasta i okolic oddawało i oddaje nadal tam swoją zdezaktualizowaną dokumentację. Mało kto, wie, iż siedziba tego urzędu mieści się w podziemiach Zamku w Malborku, więc petent musiał zgłosić się do wejścia głównego Muzeum Zamkowego w Malborku. Tam wnosił strażnikom potrzebę wizyty w Archiwum i aby nie płacić biletu wstępu, zostawiał swoje dokumenty, otrzymując wzamian plakietkę umożliwiającą wstęp do Archiwum znajdującego się na terenie Muzeum.