Pismo z dnia 13.01.1943, Danzig (Direktor der Copernicus-Oberschule)

Typ: DŻS Rok publikacji: 1943 Miejsce publikacji: Danzig Strony: [1] K. Sygnatura: DŻS 15 a/73 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Druki ulotne - 20 w.
  • Korespondencja urzędowa - 20 w.
  • Szkolnictwo
Data dodania: 12.09.2016

Zaproszenie (maszynopis) na obrady dyrektorów męskich szkół wyższych Okręgu Gdańsk-Prusy Zachodnie, wystosowane przez urząd namiestnika okręgu. Tematem spotkania, które miało się odbyć 23 stycznia 1943 r., miała być selekcja i wybór najbardziej obiecujących  uczniów na kandydatów na  oficerów Wehrmachtu. Zaproszenie, skierowane do dyrektora Wyższej Szkoły Realnej im. Kopernika w Toruniu, datowane jest na 13 stycznia 1943, opatrzone jest pieczęciami i adnotacjami adresata i odbiorcy. [Dokumenty zakupione przez Bibliotekę Elbląską (druki ulotne: nadbitki, listy, druki urzędowe, weksle, pokwitowania etc.) - pochodzą z kolekcji Tomasza Spionka].