Pismo Kierownika Miejskiej Biblioteki Publicznej Tadeusza Ordyńca w Elblągu w sprawie uchwalenia nowego statutu biblioteki – pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1963 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1] Sygnatura: DŻS – XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Biblioteki – organizacja – 20 w.
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu – historia – 20 w.
  • Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu
  • Związek Zawodowy Pracowników Kultury i Sztuki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Elblągu
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 21.06.2020

Widoczne obok pismo przewodnie Tadeusza Ordyńca Kierownika Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Elblągu mającej swą siedzibę na ulicy Łączności 2, do Wydziału Kultury z dnia 14 grudnia 1963 roku. Pisane na tzw. przebitce, a więc i słabej jakości druku, przedkładało nowy projekt statutu MBP do uchwalenia lokalnemu samorządowi Miejskiej Radzie Narodowej (MRN) w Elblągu. Nowy projekt statutu wynikał jak ze zmieniających się przepisów prawnych obowiązujących w bibliotekach publicznych w Polsce. Wnioskodawca powoływał się na przedyskutowanie zmian na posiedzeniu kolegium biblioteki i Rady Zakładowej przy MBP w Elblągu Związku Zawodowego Pracowników Kultury i Sztuki z dnia 27 listopada 1963 roku. Jednocześnie informował władze zwierzchnie, że zaistniałe zmiany, wynikające z nowego statutu, nie wpłyną na obciążenia budżetowe biblioteki utrzymywanej przez władze miasta Elbląga.