Pisarze Wybrzeża: Lucyna Legut i Edmund Kosiarz [fotografie]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 zdjęcia Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Spotkania autorskie w Elblągu
  • Pisarze Wybrzeża
  • Legut, Lycyna (1926-2011)
  • Kosiarz, Edmund (1929-1994)
Data dodania: 30.11.2017

Na zdjęciach autorstwa Janusza Cydzika dwie postaci polskich pisarzy: pisarki, malarki, autorki utworów dla dzieci i młodzieży, słuchowisk radiowych oraz widowisk telewizyjnych i teatralnych - Lycyny Legut (1926-2011) oraz komandora porucznika Marynarki Wojennej PRL, pisarza i dziennikarza marynisty - Edmunda Kosiarza (1929-1994). Pisarze w ramach promocji swojej twórczości, uczestniczyli w spotkaniach autorskich oraz podpisywali książki w wybranych księgarniach Trójmiasta, Elbląga, Starogardu Gdańskiego, Lęborka, Wejherowa. Przy zdjęciach wykonanych 15 maja 1977 roku zachowały się również autografy pisarzy. Biblioteka Elbląska posiada również broszury wydane przy okazji  X Dekady Pisarzy Wybrzeża, 1979 r., gdzie można znaleźć biogramy m.in. Legut i Kosiarza.