Piotr Jargusz: 99 historii na papierze: prace z cyklu DOM – zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2006 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sztuka - 21 w.
  • Sztuka współczesna - wystawa
  • Jargusz, Piotr
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 21.09.2012

Piotr Jargusz zajmuje się malarstwem i rysunkiem oraz pracą pedagogiczną. Jest także autorem tekstów o sztuce. Jego prace pokazywane były na ponad stu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz dziesiątkach wystaw indywidualnych. Wielokrotnie był nagradzany stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Obrazy które maluje są w równym stopniu badaniem emocji, co dokumentowaniem sytuacji. Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu zaprasza 12.04.2006 r. na wernisaż prac Piotra Jargusza. (Na zdjęciu jeden z obrazów na papierze pt. „Siedząca”).