Piorum in mundo odium, refugium & auxilium, oder Frommer Christen Schutz und Trutz...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1686 Miejsce publikacji: Dantzig Autor:
  • Ricther, Heinrich
Strony: [1] K., 83, [1] Sygnatura: Pol.7.II.1774 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Druk funeralny - 17 w.
  • Kazania i homilie - 17 w.
  • Panegiryk
Data dodania: 27.11.2013

Kazanie żałobne poświęcone pamięci Caspara Johanna Krack’a – tczewskiego rajcy, zmarłego 31 sierpnia 1685 w Starych Szkotach kolo Gdańska. Druk zawiera życiorys zmarłego (1677 r. ożenił się z Katarzyną Erzymall, w 1681 został rajcą i sędzią) oraz wymienia jego przodków. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1773- Pol.7.II.1780. Dawne sygnatury druku: U.7.Misc2. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy druku – półpłótno (czarny marmurek); okładzina – tektura; krawędzie – nakrapiane; niewielkie zacieki/zaplamienia/zagniecenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.