Pieśni i Tańce Dawnych Wieków; Koncert pod Patronatem Filharmonii Narodowej w Elblągu 7.05.1973 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1973 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Filharmonia Narodowa w Warszawie
  • Zespół muzyki dawnej "Canor Anticus"
  • Teatr im. S. Jaracza w Elblągu - koncert
Data dodania: 31.12.2012

Dzięki patronatowi Filharmonii Narodowej z Warszawy nad miastem Elbląg w dniu 7.05.1973 r. o godz. 19.00 odbył się w gmachu Teatru im. S. Jaracza w Elblągu, koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Canor Anticus". Wystąpili Katarzyna Zachwatowicz - mezzosopran oraz "słowo wiążące", Zdzisław Skwara - bas, Michał Gołębiowski - gęśle, viola dyskantowa, Czesław Pałkowski - flety proste, Zbigniew Subocz - viola da gamba, Janusz Jędrzejczak - lutnia. W ramach programu wysłuchano utwory mistrzów Średniowiecza i Renesansu - Bernarta de Ventadour, Walthera von der Vogelweide'a, Adama de la Halle, Johannesa Ciconia, Guillaume'a de Machaut, Guillame'a Dufay, Mikołaja z Radomia, Josquina des Pres i innych.