Typ: Stary druk Rok publikacji: 1778 Miejsce publikacji: Kopenhagen,Leipzig Autor:
  • Raynal, Guillaume Thomas François
Strony: [ 2 ]; 334 Sygnatura: Ob.8.II.814 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk -18 w.
  • Europejskie faktorie handlowe - historia
  • Europejskie kolonie - historia
  • Geografia polityczna
  • Kolonializm
  • Raynal, Guillaume Thomas François (1713-1796)
Data dodania: 13.01.2021

Philosophische und politische Geschichte der europäischen Handlung und Pflanzörter in beiden Indien […] - część piąta niemieckojęzycznego przekładu L'Histoire philosophique et politique des établissements et du commerce des Européens dans les deux Indes, wydana w 1778 roku w Kopenhadze i Lipsku, traktująca o filozoficznej i politycznej historii europejskich faktorii handlowych i koloni w obu Indiach. Praca przedstawia zmagania europejskich państw w opanowywaniu i utrzymywaniu poszczególnych wysp znajdujących się w archipelagu Małych Antyli (Barbados, St. Lucia, Martynika itd.) oraz archipelagu Wielkich Antyli (Jamajka, Portoryko, Haiti itd.). Pośród czysto politycznych opisów znajdują się tu również wstrząsające relacje, takie jak ta przedstawiająca przebiegu trzęsienia ziemi na Jamajce z 7 czerwca 1692 roku. Autorem dokumentu jest Guillaume Thomas François Raynal (1713-1796) - francuski prezbiter, historyk, pisarz i filozof.