Paweł Petasz - Wystawa Malarstwa w Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu - plakat

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Galeria El - wystawa
  • Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu
Data dodania: 10.01.2013

Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu w maju 1975 r. przygotowała wystawę malarstwa Pawła Petasza pod nazwą "5 łatwych obrazów". Artysta studiował w latach 1969-1974 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz i Wydziale Malarstwa i Rzeźby na kierunku Działania Plastyczne w Architekturze i Urbanistyce. W latach 1975-1977 pełnił funkcję dyrektora Laboratorium Sztuki Galeria El. Zajmuje się projektowaniem, grafiką komputerową oraz uprawia collage. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Był organizatorem Międzynarodowych Warsztatów Komputerowych w Elblągu w latach 1988-1989. Jest członkiem Stowarzyszenia Promocji Architektury i Plastyki w Elblągu. Na zdjęciu obok plakat wydrukowany z okazji tej wystawy, ponadto przygotowano również afisz znajdujący się w zbiorach bibliotecznych.