Paweł Lewandowski – Palle: malarstwo – zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2001 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 21 w.
  • Lewandowski-Palle,Paweł
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 05.10.2012

Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu zaprasza 26.08.2001 r. na wystawę malarstwa Pawła Lewandowskiego-Palle. Artysta uprawia twórczość w zakresie malarstwa rozwijającą się w długich, wieloletnich, modyfikowanych i wzbogacanych cyklach obrazów, spośród których najważniejszymi są: "Długa i kręta droga", "Mój Ciechocinek", "Cała jaskrawość - druga jaskrawość", "Nocny ogród", "Schody do nieba" i in. Jego abstrakcyjne malarstwo wpisuje się w nurt "strukturalizmu wrocławskiego". Jest autorem około 690 obrazów malowanych na płótnie, zwykle technikami: olejną i olejno-pochodnymi: olejnożywiczną, wodoroztwarzalną olejną oraz akrylową i polimerową. Jest autorem 50 indywidualnych wystaw malarstwa. Brał udział w ponad 230 zbiorowych wystawach malarstwa w Polsce i około 30 zagranicą (Belgia, Białoruś, Bułgaria, Dania, Francja, Niemcy, Rosja, Szwecja, Włochy). Za swoje obrazy uzyskał wiele nagród i wyróżnień. Wystawa będzie czynna do 26.08.2001 r.