Pauli Tarnovii, D. & S.S. Theologiae, in Academia Rostochiensi, Professoris in S. Johannis Evangelium Commentarius...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1629 Miejsce publikacji: Rostochi Autor:
  • Tarnow, Paul
Strony: [9] K., 736 Sygnatura: Pol.7.II.414 biblioteka cyfrowa link Języki: grc, heb, lat Hasła kluczowe:
  • Ewangelia św. Jana
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Religia - rozważania - 17 w.
Data dodania: 26.11.2013

Komentarz do Ewangelii wg św. Jana - jednej z czterech Ewangelii Nowego Testamentu, której autorstwo przypisuje się Janowi Apostołowi. Tekst tłumaczony m.in. z greckiego, arabskiego, hebrajskiego i innych języków wschodnich przez profesora Akademii Rostockiej - Pawła Tarnowskiego. Dawna sygnatura: R.4 Inne znaki własnościowe (rękopiśmienne zapiski): Sum Martini Wollgemuth Pauli Gerbachii Elbin. Pruss. Ad.1662 Bibliothecae Gymnasii Charissimae Patriae Hunc Librum Donat Christophorus Gerlach Civis Thoruni. Zewnętrzne oznaczenia: DT. Typ oprawy druku – biały pergamin (tłoczenia ślepe) (oprawa z japem); krawędzie nakrapiane; okładzina – tektura; niewielkie przedarcia/ubytki/zacieki/zaplamienia; znaczne zażółcenia/zbrązowienia; znaczny stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.