Papież Jan Paweł II w Polsce - zdjęcia

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1984-1995 Miejsce publikacji: Gdańsk (i in.) Strony: kolekcja - 17 zdjęć Sygnatura: DŻS - XVI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Glemp, Józef (1929-2013)
  • Paweł II, papież (1920-2005) [właśc. Karol Józef Wojtyła]
  • Fotografia - 20 w.
  • Pielgrzymki
  • NSZZ „Solidarność” Elbląg
Data dodania: 01.02.2013

Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach dokumentów życia społecznego posiada różne kolekcje zdjęć, m.in. z obchodów, uroczystości, spotkań autorskich, wystaw oraz innych ważnych wydarzeń mających miejsce w regionie i kraju. Jedna z kolekcji - to zdjęcia prezentujące ceremonię mszy w obecności prymasa Polski Józefa Glempa (1929-2013), zdjęcia z mszy świętej za ojczyznę z 1984 roku, zdjęcia z pielgrzymki papieża Jana Pawła II (m.in. Gdańsk) oraz jego spotkania z Lechem Wałęsą. (Jedno ze zdjęć wykonał Arturo Mari - znany fotograf bł. Jana Pawła II.)

Prezentowane dokumenty pochodzą z archiwum przekazanego w darze Bibliotece Elbląskiej przez NSZZ „Solidarność” Elbląg, Elbląskie Zakłady Energetyczne S.A. (Jan Bachorski).