Panna z mokrą głową - afisz teatralny

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1966 Miejsce publikacji: Olsztyn-Elbląg Autor:
  • Makuszyński, Kornel
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - plakaty/afisze biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg - repertuar
  • Teatr w Elblągu - 20 w.
  • Plakat teatralny - 20 w.
  • Afisz - 20 w.
  • Spektakl teatralny dla dzieci - 20 w.
Data dodania: 29.08.2012

Afisz sztuki teatralnej opartej na powieści Kornela Makuszyńskiego o tym samym tytule. Reżyseria - Jolanta Ziemińska; scenografia - Danuta Pogorzelska; adaptacja - Zbigniew Kornecki. Premiera - 08.12.1966 r. Wydane w 1932 roku dzieło Kornela Makuszyńskiego w mistrzowski sposób przemawiając do świata dziecięcej wyobraźni i uczuć stało się jednym z najpoczytniejszych utworów literatury dziecięcej. Nieprzerwana popularność "Panny z mokrą głową" zaowocowała nie tylko licznymi adaptacjami na deskach teatrów w całej Polsce, ale także powstaniem wersji kinowej i telewizyjnej.

Hasła powiązane