Pan Tomelek klasy IIIc szkoły podstawowej nr 25 - gazetka szkolna

Typ: DŻS Rok publikacji: [1997] Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [12] Sygnatura: DŻS - XI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Gazetka szkolna - 20 w.
  • Wydawnictwa młodzieżowe - 20 w.
  • Szkoła Podstawowa nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu - historia
  • Szkoła Podstawowa nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu
Data dodania: 06.03.2020

"Pan Tomelek", był efektem pracy redakcyjnej klasy IIIc ze szkoły podstawowej 25 im. Janusza Kusocińskiego prosperującej na ulicy Wyżynnej 3. Podobnie jak "Szkolne Echo", powstała prawdopodobnie (około 1997) i podobnie jak ona była formatu A-4 luźno zszyta w górnym, lewym rogu. Strona tytułowa rysowana i kserowana, całość wykonywana w tonacji czarno-białej kserowanej, pisana ręcznie, jeden tekst drukowany grafiki, rysunki i zdjęcia kserowane. Brak stopki redakcyjnej, pod każdym artykułem, materiałem redakcyjnym, rysunkiem podpisany autor z klasy IIIc. Brak nakładu, kolejności numeru, roku wydania, nie wiadomo czy w ogóle był to periodyk. Brak paginacji, widnieje tylko cena po denominacji (30 gr). W treści znajdziemy przepis na "Przedświąteczną zapiekankę błyskawiczną" (pisana ręcznie), zdjęcia idoli nastolatek (zespół "Backstreet Boys"), artykuł o ozdobach choinkowych i Św. Mikołaju. Rarytasem numeru jest niewątpliwie "Świąteczny wywiad z Panem dyrektorem Włodzimierzem Mielnickim", co ważne - nieautoryzowany. Artykuły o tradycjach Wigilii, wróżbach wigilijnych, opowiadanie wigilijne autorstwa uczennicy oraz rozrywki umysłowe pomysłu własnego. Wszystkie trzy czasopisma, łącznie z "Dakopą", można obejrzeć na stronach naszego Wortala Historycznego Biblioteki Elbląskiej.