Pamiętnik Anny Frank (The Diary of Anne Frank) - program teatralny

Typ: Program teatralny Rok publikacji: 1960 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Goodrich, Frances i Hackett, Albert
Strony: 14 Sygnatura: DŻS - XV.6 - programy teatralne biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Program teatralny - 20 w.
Data dodania: 13.11.2012

Teatr im. Stefana Jaracza w Elblągu wystawił 14.01.1960 r. sztukę Francesa Goodricha (1890-1984) i Alberta Hacketta (1900-1995) „Pamiętnik Anny Frank”. Wzruszająca historia trzynastoletniej żydowskiej dziewczynki, ukrywającej się z rodzicami i znajomymi w czasie drugiej wojny światowej w centrum Amsterdamu w pokoiku za sklepem. Sztuka oparta na prowadzonym przez Annę osobliwym dzienniku. Zapiski w formie listów do nieistniejącej przyjaciółki Kitty dają obraz ponad dwóch lat życia w zamknięciu i strachu przed wykryciem. Przekład – Marian Meller i Konstanty Puzyna, muzyka – Arnold Schönberg. Reżyseria spektaklu – Jan Maciejowski, scenografia – Marcin Wenzel.