Palaestrae politicae, Velilatio tertia in qua, apud Gymnasium Dantiscanum sub umbone Christophori Ricci [...] respondendo...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1626 Miejsce publikacji: Dantisci Autor:
  • Rudigerus, Matthias
Strony: [10] K. Sygnatura: Pol.7.II.1030 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Dysputacja
  • Politologia
Data dodania: 12.09.2013

Tekst dysputacji politologicznej wygłoszonej w Gimnazjum Gdańskim. Autorem i obrońcą też był gdańszczanin Matthias Rudiger (praca pod patronatem wykładowcy - Christophera Ricci). Druk poświęcony Casparowi Cirenberg i Salomonowi Wichmann. Tekst podzielony na numerowane akapity w obrębie całego druku (1-44). Druk posiada niewielkie zagniecenia, ubytki i przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.