Dyskoteka "Pałacyk" zaprasza na programy taneczne – afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Zakłady mechaniczne "Zamech"
  • Elbląg - życie kulturalne - 20 w. (po 1945)
  • Afisz
Data dodania: 22.11.2012

Afisz reklamujący zabawy taneczne organizowane przez Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu w tzw. "Pałacyku". Zabytkowy „Pałacyk” przy ul. Stoczniowej 10, wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku należał m.in. do rodziny Baumgartów, Tiessenów, a przed 1945 r. mieszkał w nim Dyrektor Generalny "Schichau Werke A.G." - Hermann Noé. Stąd też pałacyk nazywano "Villa Noé". Do dzisiaj w jego wnętrzach zachowały się rzeźbione sufity, schody i zabytkowe kominki oraz piece. W "Pałacyku", bo tak nazywają go elblążanie, przez wiele lat mieścił się Zamechowski Dom Kultury (praca klubowa, koła zainteresowań), a następnie organizacje pozarządowe.