Ouverture zu dem Oratorium "Esther": Musique pour petit ballet en forme d’une contre-danse: a-n

Typ: Muzykalia Rok publikacji: 1890 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Dittersdorf, Carl
Strony: 14 druków Sygnatura: Muz. IV 10764 a – n biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Dittersdorf, Karl (1739–1799) (właśc.Karl Ditters)
  • Druk muzyczny
  • Nuty
Data dodania: 29.12.2010

Dittersdorf Karl, właściwie Karl Ditters (1739-1799), austriacki kompozytor i skrzypek związany z dworem w Wiedniu oraz z Kościołem. Tworzył przede wszystkim kompozycje symfoniczne, koncerty, pieśni, oratoria.Skomponował 32 opery i śpiewogry, do których częściowo też układał libretta. Jego najpopularniejszym dziełem była śpiewogra „Lekarz i aptekarz” (w zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdują się afisze do wystawień z 1855 r.) Ouverture zu dem Oratorium "Esther": Musique pour petit ballet en forme d’une contre-danse: a–n, to 14 zeszytów nutowych " (14 głosów) skomponowanych na orkiestrę.