Ostpreussens Ermland : Das Land des Nikolaus Koppernikus

Typ: Książka Rok publikacji: 1936 ? Miejsce publikacji: Berlin Illustracje: fot. Strony: 48 Sygnatura: 35690 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Warmia - krajoznawstwo
  • Prusy Wschodnie - etnografia
Data dodania: 14.02.2011

„Wschodniopruska Warmia – kraina Mikołaja Kopernika”.  Książka w formacie kieszonkowym, z albumowej serii „Deutschland-Bildhefte”, nr 279. Zawiera liczne fotografie, ukazujące krajobrazy, architekturę, sztukę, florę i faunę oraz mieszkańców Warmii. Na zamieszczonych zdjęciach widoczne są  m. in. rzeźbione figury świętych na portalu fromborskiej katedry, portret Mikołaja Kopernika autorstwa Tobiasa Stimmer’a, braniewską hodowlę koni zimno- i gorącokrwistych, kościół w Lidzbarku Warmińskim, Warmiaczkę w tradycyjnym stroju, zamek w Reszlu, obuwika – rzadki gatunek storczyka, występujący m. in. na Warmii, rynek pantoflowy w Olsztynie, schronisko „Lalka” nad Jeziorem Łańskim, niemieckie pomniki wojenne i miejsca pamięci.