Ostpreussen und seine Nachbarländer : Ein Wegweiser durch das Schrifttum

Typ: Książka Rok publikacji: 1935 ? Miejsce publikacji: Königsberg Illustracje: fot. Strony: 73 Sygnatura: 34482 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Prusy Wschodnie - historia
  • Katalogi wydawnicze
Data dodania: 14.02.2011

Wykaz piśmiennictwa związanego tematycznie z Prusami Wsch. i obszarami graniczącymi z tą prowincją (Wolnym Miastem Gdańskiem, tzw. „polskim korytarzem”, Polską, okręgiem Kłajpedy, Litwą, krajami bałtyckimi). Pozycje podzielone są także gatunkowo i tematycznie (bibliografia i czasopisma, historia, prehistoria, kultura, gospodarka, krajoznawstwo, ludność, etnografia, kultura ludowa, literatura piękna, młodzieżowa, dramatyczna, humorystyczna). Uwzględniono jedynie nowsze publikacje (t.j. pierwsza polowa XX w.). Katalog zawiera fotografie z wybranych pozycji albumowych oraz ceny wszystkich tytułów.