Ostpreussen. Seine Entwicklung und seine Zukunft. Ein Sammelwerk unter Mitwirkung führender Persönlichkeiten Ostpreußens und mit besonderer Förderung des Oberpräsidiums […]

Typ: Książka Rok publikacji: 1922 Miejsce publikacji: Berlin Autor:
  • Köhrer, Erich
  • Worgitzki, Max
Illustracje: 213 Strony: 196; [176] Sygnatura: 35432 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Prusy Wschodnie - charakterystyka regionu - 20 w.
  • Prusy Wschodnie - dorobek społeczno – gospodarczy i kulturalny - 20 w.
  • Prusy Wschodnie - dokumentacja fotograficzna - 20 w.
  • Prusy Wschodnie - gospodarka - materiały promocyjno - reklamowe - 20 w.
  • Köhrer, Erich (1883-1927)
  • Worgitzki, Max (1884-1937)
Data dodania: 18.12.2018

Publikacja z serii „Deutsche Stadt - deutsches Land”, wydana w 1922 roku w Berlinie prezentująca zbiór opracowań  związanych tematycznie z regionem Prus Wschodnich, mająca na celu jego szeroko pojętą popularyzację. Materiały dotyczące przeszłości, rozwoju i przyszłości prowincji prezentują niezwykle bogaty dorobek historyczny, kulturowy i społeczno - gospodarczy regionu. Praca powstała pod redakcją dziennikarza i publicysty Ericha Köhrera (1883-1927) oraz znanego i aktywnego działacza na rzecz niemieckości południowej części Prus Wschodnich Maxa Worgitzkiego (1884-1937). Autorem przedmowy jest Ernst Siehr (1869-1945) - nadprezydent Prus Wschodnich w latach 1920-1932, za którego rządów prowadzono szereg działań mających na celu modernizację i rozwój gospodarczy prowincji. Opracowanie wzbogacono niezwykle bogatym zbiorem ilustracji, podkreślających piękno i unikalny charakter regionu oraz szeregiem materiałów reklamowo-promocyjnych firm i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terenie prowincji, prezentujących potencjał gospodarczy Prus Wschodnich.