Ostland-Berichte, Reihe A: Auszüge aus polnischen Bücher, Zeitschriften und Zeitungen

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1938 Miejsce publikacji: Danzig Sygnatura: 29487 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Instytut Wschodni w Gdańsku
Data dodania: 30.08.2019

Ostland - Berichte - periodyk wychodzący na prawach rękopisu (als Manuskript gedruckt), wydawany od 1927 roku przez Ostland Institut (Instytut Wschodni) w Gdańsku. Na początku był to miesięcznik, później kwartalnik, zawierający różne przedruki z polskich książek, czasopism i dzienników, wychodzący czasowo w dwóch seriach A i B (przy czym ta druga, wydawana w latach 1933-1936 dotyczyła wyłącznie spraw gospodarczych). Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach posiada również egzemplarze serii B z lat 1933-1935.