Ostfunk : Ostdeutsche illustrierte, 1933-1938

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1933-1938 Miejsce publikacji: Königsberg Sygnatura: 012398 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Rozgłośnie radiowe
  • Prusy Wschodnie - historia
Data dodania: 03.12.2015

Niemieckie czasopismo ilustrowane, wydawane w Królewcu w latach trzydziestych XX w. Głównym obszarem zainteresowania periodyku była radio - podstawowe w tym czasie narzędzie informacji, rozrywki i propagandy. W każdym numerze zamieszczano program rozgłośni lokalnych - królewieckiej i gdańskiej, a także elbląskiej (m. in. w numerze 8/1936) oraz rozgłośni krajowych i zagranicznych. Poza tym w czasopiśmie zamieszczano doniesienia z Rzeszy, zwłaszcza z „terenów granicznych”, do których należały Prusy Wschodnie oraz z zagranicy (głównie z Włoch Mussoliniego i Hiszpanii Franco), a także przyczynki popularno-naukowe z różnych dziedzin. W każdym numerze zamieszczano wiele zdjęć, głównie o charakterze propagandowym. Biblioteka Elbląska w zbiorach posiada numery z lat 1933-1938 (niekompletne).