Ostdeutscher Naturwart : illustrierte Zeitschrift für das gesamte Gebiet der reinen und angewandten Naturwissenschaften, 1924-1925

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1924-1925 Miejsce publikacji: Breslau Sygnatura: 012442 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma przyrodnicze niemieckie - 20 w.
  • Nauki przyrodnicze - czasopisma
  • Korn, Wilhelm Gottlieb (1739-1806)
Data dodania: 01.02.2016

Niemieckie czasopismo przyrodnicze, swym zakresem tematycznym obejmowało tereny wschodnie Rzeszy Niemieckiej – Marchię Graniczną Poznań-Prusy Zachodnie, prowincje Pomorze i Prusy Wschodnie oraz niemiecki Śląsk. Większość zamieszczanych na łamach  „Ostdeutscher Naturwart” przyczynków dotyczyła przyrody, krajoznawstwa i etnografii tychże terenów, w czasopiśmie ukazały się jednak także artykuły dotyczące tematów ogólnoprzyrodniczych (m.in. wiadomości z meteorologii ; informacje o Św. Albercie Wielkim (łac. Albertus Magnus) – znany z obszernej wiedzy przyrodniczej). Egzemplarze ze zbiorów Biblioteki Elbląskiej opatrzone są pieczęcią biblioteki powstałej w 1926 r. Akademii Pedagogicznej w Elblągu. Czasopismo bogato ilustrowane, wydawane przez wrocławskiego drukarza Wilhelma Gottlieba Korn'a (1739-1806). Redaktor - Hans Neumann.