Osiem kobiet - zdjęcie ze spektaklu teatralnego

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1967 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Thomas, Robert
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg
  • Thomas, Robert (1927-1989)
  • Fotografia - 20 w.
  • Spektakl teatralny - 20 w.
Data dodania: 06.02.2013

28.10.1967 r. Teatr im. Stefana Jaracza wystawił w Elblągu sztukę Roberta Thomasa "Osiem kobiet". Komedia o kobietach, z intrygą kryminalną w tle. Osiem różnych typów kobiet, osiem wymiarów kobiecości, osiem kobiecych tajemnic. Akcja dzieje się w Boże Narodzenie i oscyluje wokół morderstwa pana domu. Osiem kobiet: żona, siostra, kochanka, córki, służące – podejrzane są o jego zabójstwo. Każda miała motyw by zabić, każda jednak ma alibi. Czy zagadka zostanie rozwiązana?

Reżyseria spektaklu - Janusz Marczewski, scenografia - Danuta Pogorzelska. Na zdjęciu kadr ze spektaklu. Fot. Tadeusz Trepanowski.