Orgel-Bau-Anstalt (A. Terlecki, J. E. Wittek) - list

Typ: DŻS Rok publikacji: 1899 Miejsce publikacji: Elbing Strony: [2] K. Sygnatura: DŻS 15 a/14 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Firma Organmistrzowska A. Terletzki, Eduard Wittek w Elblągu
  • Druki ulotne - 19 w.
  • Rękopisy niemieckie - 19 w.
  • Korespondencja - 19 w.
Data dodania: 12.05.2016

Odręczny list  z dnia 20 września 1899 roku skierowany  do Pana Sawickiego. Pismo z zapytaniem o naprawę organów wystosował właściciel firmy organowej w Elblągu Eduard Wittek. Pismo wysłane na ozdobnym papierze firmowym. Na rewersie druku odpowiedź Pana Sawickiego z Tczewa,  datowana 17 maja 1900 r.  (W 1908 r. zakład Orgelbau Anstalt A. Terletzki, Jnh. Ed. Wittek z Elbląga zbudował nowe organy Katedry św. Mikołaja w Elblągu. Wbudował całkowicie nowy instrument z trakturą pneumatyczną w istniejący prospekt z 1821 roku. Organy posiadały 45 głosów). [Dokumenty zakupione przez Bibliotekę Elbląską (druki ulotne: nadbitki, listy, druki urzędowe, weksle, pokwitowania etc.) - pochodzą z kolekcji Tomasza Spionka].