Oratorium Oświęcimskie; Rapsod Teatralny w Elblągu - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Warszawa Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Rapsod teatralny - 20 w.
  • Grupa teatralna "Theatrum"
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu
Data dodania: 14.12.2012

Międzynarodowy Komitet Oświęcimski w Warszawie był organizatorem rapsodu teatralnego który wystawiono w dniach 11 i 12.06.1976 r. w godzinach 17.00 i 20.00 w Zakładowym Domu Kultury "Zamech" w Elblągu. Spektakl powstał na podstawie raportu położnej z obozu koncentracyjnego Stanisławy Leszczyńskiej. W widowisku brali udział aktorzy grupy teatralnej "Theatrum" - Danuta Alczewska-Klus, Maria Wańkowska i Ewa Lebecka. Kierownictwo artystyczne i reżyserię przygotowała Alina Nowak, scenografię Teresa Rużyłło a muzykę zaproponowali Anna German i Jerzy Maksymiuk. Na plakacie wpisano ręcznie daty, godziny oraz miejsce odtwarzania. Skreślono nazwisko aktorki Anny Ciepielewskiej i wpisano w zamian Marię Wańkowską, skreślono napis "bilety do nabycia" i wpisano "programy zamknięte".