Orator Extemporanevs Siue Artis Oratoriæ Breuiarium Bipartitum...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1651 Miejsce publikacji: Amsterodami Autor:
  • Beckher, Georg
Strony: [10] K, 426, [8] K. Sygnatura: Pol.7.I.64 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Retoryka
  • Literatura piękna - teoria
  • Krasomówstwo
  • Mowy łacińskie - 17 w.
Data dodania: 23.10.2013

Druk wydany w formie kieszonkowej (138 x 85 mm) w oficynie Jana Janssoniusa. Autor, Georg Becker przedstawia zasady retoryki – krasomówstwa i sztuki wymowy, zasady pisania druków okolicznościowych (pogrzebowych, oracji, przemówień, wierszy) (plagiat?). Całość podzielona na dwie części – teoretyczną oraz streszczenie. Przed kartą tytułową oraz w tekście znaki własnościowe: Stanislai Kwilecki oraz Ex libris Fratris Francisci Zawadzki, 1743. Za wstępem - wiersz gratulacyjny dla autora od Philippusa Caesiusa. W tekście liczne marginalia. Oprawa druku – biały pergamin (karta z rękopisu); okładzina – deska. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.