Orationes. Problema politicum de praecipuo civitatum requisito seu fine ex parte excutientes ac in Eneaeniis gymnasii Elbingensi

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1646 Miejsce publikacji: [Elbingae] Autorzy:
  • Aramus, Daniel
  • Nemorecki, Johannes
Strony: [20] K. Sygnatura: Pol.7.II.617 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Mowy
  • Gimnazjum Elbląskie - historia
  • Panegiryk
  • Wiersz okolicznościowy - 17 w.
Data dodania: 17.10.2013

Oracje autorstwa Daniela Aramusa i Johannesa Nemoreckiego wygłoszone przed rektorem Michałem Myliusem w Gimnazjum Elbląskim. Do tekstu dołączony jest wiersz gratulacyjny Ernholdusa Coy’a. Typ druku oprawy – półskórek; obleczenie - skóra brązowa oraz brązowy marmurek; krawędzie – barwione. W tekście - niewielkie zagniecenia, ubytki i przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.609-Pol.7.II.619.