Oratio anti-turcica: quod nimirum foedus pacificum cum Turcis inire, non saltem periculosum, verum etiam prorsus inutile

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1622 Miejsce publikacji: b.m. Autor:
  • Blanckensehe, Casparo
Strony: [10] K. Sygnatura: Pol.7.II.583 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Erazm z Rotterdamu (1466-1536)
  • Dysertacja
  • Druk okolicznościowy - 18 w.
Data dodania: 13.09.2013

Dysertacja Kaspara von Blanckenseh’a dotycząca poglądów antytureckich Erazma z Rotterdamu (1466-1536) – niderlandzkiego katolickiego duchownego, filologa, filozofa, pedagoga - jednego z czołowych humanistów renesansu. Tekst na poszczególnych kartach zaprezentowano w stylizowanych ramkach ozdobnych, na marginesach widnieją drukowane zapiski – odnośniki do tekstu. Na końcu tekstu pieczęć: Stadtbibliothek Elbing. Oprawa pergaminowa z tłoczonymi złoceniami. Wyklejka i karta ochronna z papieru czerpanego. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.