Opowieść o Miłości Tristana i Izoldy; Montaż Muzyczno-Poetycki w Elblągu - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1974 Miejsce publikacji: Warszawa Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Montaż muzyczno-poetycki - 20 w.
  • Teatr Dramatyczny im. Stefana Jaracza w Elblągu
  • Filharmonia Narodowa w Warszawie
  • Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Elblągu
  • Cenzura
Data dodania: 20.12.2012

Filharmonia Narodowa w Warszawie była organizatorem montażu muzyczno-poetyckiego pt. "Opowieść o miłości Tristana i Izoldy ", który odbył się dnia 8.04.1974 r. o godz. 19.00 w Teatrze Dramatycznym im. Jaracza w Elblągu. Spektakl powstał dzięki patronatowi Filharmonii Narodowej z Warszawy nad miastem Elbląg. Brali w nim udział artyści sceny warszawskiej - mezzosopran Katarzyna Zachwatowicz, bas Zdzisław Skwara, flety proste Czesław Pałkowski, wiola da gamba Kazimierz Michalik, lutnia Janusz Jędrzejczak, wiola dyskantowa, gęśliki Jan Lupertowicz. Opracowania literackiego, adaptacji tekstu i recytacji podjęła się Barbara Nikielska. Na stronie tytułowej pieczęć (cenzora) Pełnomocnika Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Elblągu, z datą 2.04.74 r. oraz nieczytelnym podpisem.