Opinia na temat wydzielenia z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Braniewie i … – pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1980? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 5, [1] Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Organizacja biblioteki – 20 w.
  • Miejski Ośrodek Kultury w Kwidzynie
  • Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Braniewie
  • Urząd Wojewódzki Wydział Kultury i Sztuki w Elblągu
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 24.05.2020

Pismo Włodzimierza Martina dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (WBP) im. C. K. Norwida w Elblągu w sprawie wyłączenia ze struktur organizacyjnych tzw. MOK-ów Miejskich Ośrodków Kultury bibliotek publicznych. Opinia ta, nie wiemy kiedy dokładnie została wysłana ale trafiła na biurka Naczelników miast Braniewa i Kwidzyna, dyrektora Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, dyrektora WOK-u (Wojewódzkiego Ośrodka Kultury) w Elblągu, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Braniewie  i dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Kwidzynie oraz Działu Instrukcyjno-Metodycznego (DIM) WBP w Elblągu. Zorganizowanie bibliotek publicznych w ramach MOK-ów („Obywatel Ryszard Rutkowski Naczelnik Miasta Kwidzyna”) czy GOK-ów jak wynikało z licznej korespondencji było wielkim błędem.