Opera za trzy grosze – ulotka zwiastująca spektakl

Typ: DŻS Rok publikacji: 1993 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Brecht, Bertolt
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu
  • Elblag - teatr - 20 w.
  • Spektakl teatralny - 20 w.
Data dodania: 02.11.2012

„Opera za trzy grosze” – sztuka teatralna Bertolta Brechta. Jest to musical, do którego muzykę napisał Kurt Weill (często z Brechtem współpracował). Sztuka jest adaptacją XVIII-wiecznej "Opery żebraczej" Johna Gaya, satyry na burżuazję i wysokie sfery Londynu. Już w kilka miesięcy po berlińskiej premierze w 1928 r., spektakl podbił świat. W Polsce po raz pierwszy zrealizowana w 1929 r. przez Leona Schillera. Teatr Dramatyczny w Elblągu wystawił spektakl 14.11.1993 r. Reżyseria – Józef Jasielski, scenografia – Elżbieta Iwona Dietrych, choreografia – Juliusz Standa, kierownictwo muzyczne – Wojciech Karpiński.