Opera Poetica : Das ist Geistliche und Weltliche Poemata. [T.3]: Geistliche Pöemata

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1645 Miejsce publikacji: Amsterdam Autor:
  • Opitz, Martin
Strony: 323 Sygnatura: Pol.7.I.175/3 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Opitz, Martin (1597-1639)
  • Literatura niemiecka - 17 w.
Data dodania: 25.10.2013

T. 3: Poematy (elegijne, religijne, jeremiady) Martina Opitza (1597-1639) - jednego z bardziej znaczących poetów doby baroku, założyciela tzw. śląskiej szkoły poetyckiej. Utwory dotyczą głównie przemijalności życia, kwestii metafizycznych i duchowych – np. utwory poświęcone poszczególnym dniom roku liturgicznego, inspirowane przypadającymi na nie czytaniami ewangelicznymi. Tom zadedykował Opitz Sybilli Małgorzacie von Dönhoff. Wydanie w formacie kieszonkowym (133 x 79 mm). Typ oprawy – papier; obleczenie – czerwony marmurek; okładzina – tektura; krawędzie - nakrapiane. Niewielkie zagniecenia, ubytki i przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.