Opera Poetica : Das ist Geistliche und Weltliche Poemata. [T. 2]: Weltliche Poemata

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1645 Miejsce publikacji: Amsterdam Autor:
  • Opitz, Martin
Strony: 336 Sygnatura: Pol.7.I.175/2 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Opitz, Martin (1597-1639)
  • Literatura niemiecka - 17 w.
Data dodania: 25.10.2013

T. 2: Poematy „świeckie” Martina Opitza (1597-1639) - jednego z bardziej znaczących poetów doby baroku, założyciela tzw. śląskiej szkoły poetyckiej. W tomie zamieszczone są m. in. elegie, fraszki, epigramy, utwory utrzymane w nurce liryki pasterskiej, tłumaczenia poezji bądź anonimowej (np. z holenderskiego) bądź utworów innych poetów (głównie włoskich doby renesansu, m. in. Weroniki Gambary – cieszącej się w swych czasach dużym uznaniem poetki i sawantki, rządzącej miastem Corregio). Wydanie w formacie kieszonkowym (133 x 79 mm). Typ oprawy – papier; obleczenie – czerwony marmurek; okładzina – tektura; krawędzie - nakrapiane. Niewielkie zagniecenia, ubytki i przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.