Omnium Belgii sive inferioris Germaniae regionum descriptio....

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1613 Miejsce publikacji: Amstelrodami Autor:
  • Guicciardini, Ludovico
Illustracje: 100 k. tabl. Strony: 315 Sygnatura: KA 49 biblioteka cyfrowa link Języki: dut, lat Hasła kluczowe:
  • Guicciardini, Lodovico (Ludovico) (1521-1589)
  • Kartografia
  • Belgia - 17 w.
  • Holandia - 17 w.
  • Luksemburg - 17 w.
Data dodania: 29.06.2015

Siedemnastowieczne kompendium poświęcone Belgii i terenom zwanym Germania interior, obejmującym terytorium Belgii i Luksemburga oraz południową i zachodnią część dzisiejszej Holandii, skrawek północno-wschodniej Francji i zachodnich Niemiec. Autor Lodovivo Guicciardnini (1521-1589) był uniwersalnym humanistą, Florentczykiem z pochodzenia, który większość życia spędził w Antwerpii. Jego praca wzbogacona jest o kolorowe tablice, zawierające kunsztownie wykonane mapy, plany i widoki. Format: 31,5:20,5 cm. Przed tekstem właściwym pochwalne utwory okolicznościowe dedykowane Guicciardiniemiu autorstwa m. in. Senno Pogini, Stephano Ambrosio. Zawiera indeks nazwisk i nazw geograficznych. Egzemplarz ze zbiorów Biblioteki Elbląskiej zawiera rękopiśmienne znaki własnościowe Georga Nenchena i E. Linka (XVIII w.)