Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych II Stopnia i Liceów Muzycznych - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Malbork Strony: [16] Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - muzyka - 20 w.
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Muzeum Zamkowe w Malborku
  • Zarząd Szkół Artystycznych w Warszawie
  • Centralny Ośrodek Pedagogiczny Szkolnictwa Artystycznego w Warszawie
  • Państwowa Szkoła Muzyczna w Malborku
Data dodania: 20.12.2012

Ministerstwo Kultury i Sztuki, Zarząd Szkół Artystycznych, Centralny Ośrodek Pedagogiczny Szkolnictwa Artystycznego, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Malborku przygotowały - Ogólnopolskie przesłuchania zespołów kameralnych instrumentów dętych szkół muzycznych II stopnia i liceów muzycznych. Przesłuchania odbyły się w Malborku w sali koncertowej Muzeum Zamkowego w Malborku w dniach od 9.03 do 12.03.1977 r. wedle ustalonego wcześniej i wydrukowanego programu. Dokument zawierał spis rzeczoznawców tego odsłuchania w formie zebranych - przewodniczącego komisji, członków komisji, sekretarza, kierownika organizacyjnego oraz prelegenta przesłuchania. Następnie opisane zostały poszczególne dni przesłuchań - godziny wystąpień, rodzaj instrumentu, dane uczestników, tytuły granych utworów oraz kiedy nastąpiła przerwa. W piątek 11.03.1977 r. w godz. 13.00-14.00 po odsłuchaniu wszystkich uczniów nastąpiło zakwalifikowanie wyróżnionych zespołów do koncertu finałowego, który miał miejsce o godz. 18.00 Do przesłuchań zorganizowano imprezy towarzyszące a w piątek 11.03.1977 r. uczestnicy mogli zwiedzać Muzeum Zamkowe w Malborku. W naszych zbiorach Dokumentów Życia Społecznego znajdzimy jeszcze inny dokument związany z tym przesłuchaniem, natomiast posiadamy również kilka dokumentów dotyczących przesłuchań uczniów szkoły muzycznej w Elblągu te odszukamy po wpisaniu do wyszukiwarki Wortala słowa - "Ogólnopolskie Przesłuchania".