Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych Drugiego Stopnia 1982 r. - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1982 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [2], 14, [2] Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Elbląg - koncerty - 20 w.
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Zarząd Szkół Artystycznych w Warszawie
  • Państwowa Szkoła Muzyczna w Elblągu
Data dodania: 27.12.2012

Ministerstwo Kultury i Sztuki, Zarząd Szkół Artystycznych, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Elblągu przygotowały - Ogólnopolskie przesłuchania uczniów klas wiolonczeli i kontrabasu szkół muzycznych stopnia drugiego. Przesłuchania muzyczne odbyły się w Elblągu w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Traugutta 91 w dniach od 2.03 do 5.03.1982 r. według ustalonego wcześniej i wydrukowanego programu. Dokument zawierał spis rzeczoznawców tego odsłuchania w formie zebranych - członków komisji, i sekretarza. Następnie opisane zostały poszczególne dni przesłuchań - godziny wystąpień, koncert inauguracyjny przesłuchań, rodzaj instrumentu, dane uczestnika, tytuły granych utworów, dane prowadzącego ucznia i dane akompaniującego oraz kiedy nastąpiła przerwa. W piątek 5.03.1982 r. przygotowano w sali koncertowej ogłoszenie wyników i programu koncertu laureatów. Potem miało nastąpić wręczenie dyplomów i nagród wyróżnionym uczniom oraz Koncert Laureatów. Jeszcze później mieli spotkać się człaonkowie na Komisji Rzeczoznawców. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej posiadamy kilka innych dokumentów o treści związanej ze szkolnictwem muzycznym, większość możemy odszukać poprzez wpisanie do Wortala słów - "Ogólnopolskie Przesłuchania".