Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rozrywkowych Szkół Muzycznych I i II Stopnia - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Ministerstwo Kultury i Sztuki - Zarząd Szkół Artystycznych w Warszawie
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Elblągu
Data dodania: 26.04.2019

Ministerstwo Kultury i Sztuki, Zarząd Szkół Artystycznych w Warszawie wraz z Wydziałem Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego (UW) w Elblągu, przygotowały a Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Elblągu, udzieliła miejsca na zorganizowanie Przeglądu Zespołów Rozrywkowych Szkół Muzycznych. Inauguracja koncertów miała się odbyć 30 maja 1980 r. o godz. 17:00 w salach elbląskiej szkoły muzycznej przy ulicy Traugutta 91. Właściwe przesłuchania adeptów sztuki muzycznej miały przebiegać w dniach 30 i 31 maja 1980 roku. Zaproszenie zadrukowano na jednym bileciku w tonacji jednobarwnej, wymieniono w nim zaproszonego obywatela Włodzimierza Martina byłego Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (WBP) w Elblągu. Druga strona zaproszenia wypełniona jest graficzymi podobiznami haftów kurpiowskich. Podobnym pod względem treści do tego źródła jest inny dokument związany z przesłuchaniami zespołów kameralnych instrumentów dętych Szkół Muzycznych II stopnia i Liceów Muzycznych z 1977 roku.