Ogólnopolski Festiwal Solistów i Zespołów Muzyki Rozrywkowej Uczniów Szkół Artystycznych w 1986 r. - program

Typ: DŻS Rok publikacji: 1986 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 4 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Elbląg - koncerty - 20 w.
  • Ministerstwo Kultury i Sztuki w Warszawie
  • Zarząd Szkół Artystycznych w Warszawie
  • Zespół Szkół Muzycznych w Elblągu
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
Data dodania: 02.01.2013

Ministerstwo Kultury i Sztuki, Zarząd Szkół Artystycznych, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, Zespół Szkół Muzycznych w Elblągu były organizatorami ogólnopolskiego festiwalu solistów i zespołów muzyki rozrywkowej uczniów szkół artystycznych. Festiwal związany był także z obchodami 750-lecia miasta Elbląga. W dniach 18-19.04 1986 r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu przy ulicy Traugutta 91 trwały przesłuchania artystów i zespołów. W programie imprezy przewidziano trzy koncerty prowadzone przez Jerzego Błeszyńskiego, w dokumencie znalazły się informacje dotyczące czasu rozpoczęcia poszczególnych koncertów, nazwy zespołu i skąd pochodził oraz kto przygotowywał zespół do eliminacji. Ostatniego dnia o godz. 13.00 nastąpiło wręczenie nagród, dyplomów i uroczyste zakończenie festiwalu.