Ogólne omówienie systemów płacowych obowiązujących w resorcie - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979? Miejsce publikacji: Warszawa Strony: [1], 13, [1] Sygnatura: DŻS – XII.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg – sport – historia – 20 w.
  • Sport – finanse – 20 w.
  • Główny Komitet Kultury Fizycznej i Sportu w Warszawie
  • Główny Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie
Data dodania: 24.05.2020

Prawdopodobnie z roku 1979 pochodzi broszura związana z działalnością sportową, a dokładnie z płacami obowiązującymi w resorcie sportu w tamtych latach. W dokumencie – „Ogólne omówienie systemów płacowych obowiązujących w resorcie” znajdziemy informację, iż płace w sporcie nie tylko były zależne od Głównego Komitetu Kultury Fizycznej i Sportu (GKKFiS, do 1978 roku istniał GKKFiT [Turystyki]). Działacze sportowi i sportowcy byli w równym stopniu uzależnieni od Układów Zbiorowych dla Budownictwa z 1976 roku, Układów Zbiorowych Pracy dla Dziennikarzy z 1974 roku czy Układów Zbiorowych Pracy dla Przemysłu Poligraficznego z 1974 roku. Część korzystała z Karty praw i obowiązków nauczycieli szkół wyższych a jeszcze inna część była podporządkowana wymogom Rozporządzenia Rady Ministrów z 27.11.1978 roku. W dokumencie opisano system płac trenerów i instruktorów, wynagrodzenia zasadnicze, dodatki, staż, czas pracy oraz tryb rozwiązywania umów.