Odznaczenia w Muzeum Elbląskim (Krzyże Zasługi) [fotografie]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 6 zdjęć Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
  • Odznaczenia państwowe
  • Krzyże Zasługi
  • Obchody i uroczystości w Elblągu
  • Fotografie
Data dodania: 22.11.2017

29.11.1975 r. w elbląskim Muzeum odbyła się uroczystość dekoracji zasłużonych pracowników administracji państwowej z terenu województwa elbląskiego. Aktu dekoracji dokonał wojewoda elbląski Leszek Lorbiecki. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Franciszek Bodurka - naczelnik miasta i gminy Kwidzyn. Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski udekorowano: Henryka Diffenbacha - przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Planowania, byłego naczelnika powiatu elbląskiego ; Stanisławę Sikorę - emerytkę ze Sztumu ; Józefa Prelewskiego - pracownika Urzędu Wojewódzkiego ; Władysława Łuczaka z Urzędu Gminy Sztutowo i Zenona Kopczyńskiego - przewodniczącego Wojewódzkiego Związku Kółek Rolniczych. Ponadto 14 osobom wręczono Złote i 14 osobom Srebrne Krzyże Zasługi.