Od Laboratorium Sztuki do Centrum Sztuki: Galeria EL w latach 1961-2002: program konferencji – ulotka

Typ: DŻS Rok publikacji: 2002 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 21 w.
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - historia - sesja naukowa
Data dodania: 04.10.2012

Z okazji 40-lecia Galerii El w Elblągu zorganizowano sesję naukową oraz prezentację dokumentacji fotograficznej. Omówiono historię oraz artystyczne działania Galerii EL od roku jej powstania po rok 2002. W skrótowy sposób zostały ujęte najważniejsze fakty związane z instytucją: kolejne edycje Biennale Form Przestrzennych, Interdyscyplinarne Spotkania Twórcze oraz Plenery. Uroczystość miała miejsce w dniach 25-26.04.2002 r. w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha 5-7. W konferencji udział wzięli: Kamila Gajtkowska, Bożena Kowalska, Ryszard Tomczyk, Jarosław Denisiuk,Lech Lele-Przychodzki, Józef Robakowski. Po części oficjalnej wystąpił zespół jazzowy „Nahorny Trio”. W Bibliotece Elbląskiej znajdziemy aż trzy dokumenty dotyczace tej imprezy, oprócz ulotki dysponujemy informatorem oraz zaproszeniem na tę sesję naukową.